Super Mario Run (iOS)

25.00 TL - 50.00 TL

Satın Almak İçin Giriş Yap

Super Mario Run, çocukluğumuzun efsane oyunu olan Super Mario’nun, Nintendo tarafından geliştirilen, yeni nesil mobil cihazlara uyarlanmış, side scrolling türünde bir platform oyunudur. İos platformuna ilk olarak 2016 yılında çıkan oyun kısa sürede 78 milyondan fazla indirilerek bu anlamda bir rekora imza attıktan sonra 2017 yılında Android platfomunda da yerini aldı. 
 
Oyunda 6 farklı dünya ve her dünya içerisinde 4 farklı seviye bulunmaktadır. İlk üç seviyede prensesi kurtarmak için aştığınız dağlar ve yollar yer alırken, son seviyelerde prensesi kurtarmak için fethedeceğiniz kale bulunmaktadır.
 
Super Mario, yine prensesi kurbağanın elinden kurtarmak için mücadele veriyor. Türlü engellerle karşılaşacağı uzun yolculukta karakterimize eşlik ediyoruz. Super Mario Run oyununda ilk göze çarpan detaylardan birisi, karakterimiz Super Mario’nun koşma işini kendi yapması. Eski versiyonlarında olduğu gibi adım adım ilerletme şansına sahip değiliz. 
 
Super Mario Run oyununda 6 dünyayı gezdiğimiz tekli oyuncu modu World Tour, diğer oyuncularla yarışabildiğimiz Toad Rally ve kendi krallığımızı kurabildiğimiz Kingdom Builder adını taşıyan modlar bulunmaktadır.  Oyunda gelişmiş sıçrama kombinasyonlarının yanı sıra diğer şeyler arasında kilidini açmanız gereken karakterleri gerçekleştirmenin birçok yolu vardır.
 
Atlamalar
 
Temel Atlama: Standart atlama için ekrana hafifçe dokunmanız gerekir.
Uzun atlama: Mario’un daha uzun atlaması için ekrana dokunup basılı tutun. Parmağınızı ekrandan kaldırdığınızda Mario inmeye başlayacaktır. Bu, sık kullanmanız gereken bir sıçrayış, bu nedenle zamanlamanızı iyi yapmanız gerekir.
Geri atlama: Mario bir duvara çarptığında, geriye doğru atlamak için ekrana dokunun. Mario bir çukura düştüğünde bu tür atlama hayat kurtarıcı olabilir.
Ninja yuvarlanma: Mario bir çıkıntının dışına düşmek üzereyken, inişten sonra fıçı yuvarlanması yapmak için ekrana dokunun. Yuvarlanırken, Mario da yakınlardaki düşmanları ortadan kaldıracaktır.
Spin atlama: Mario havada iken ekrana bir kez daha dokunursanız, onu yine havaya kaldırırsınız, bu da atlamayı uzatır.
Birleşik atlama: Mario bir Goomba’ya indiğinde, ekrana hızlıca dokunun; düşmanı ezip aynı anda yeni bir atlama gerçekleştirir.
 
Diğer Karakterlerin Kilidini Açma
 
Kurbağaları toplamak, diğer oynanabilir karakterler için ev satın alabilir ve sonuç olarak bunların kilidini açabilirsiniz. Aşağıdaki karakterlerin kilidini açmak için kaç tane kurbağa oluşturmanız gerekiyor.
 
Luigi: Luigi’nin evini satın almak için 150 yeşil kurbağa ve 150 mor kurbağa toplamanız gerekir.
Yoshi: Yoshi’nin evini satın almak için 30 kırmızı kurbağa ve 30 sarı kurbağa toplamanız gerekir.
Toadette: Toadette’nin evini satın almak ve onun kilidini açmak için 200 kırmızı kurbağa, 200 mavi kurbağa ve 200 yeşil kurbağa toplamanız gerekir.
Princess Peach: Dünya Turu oyun modunda her aşamayı oynarsanız ve tamamlarsanız Princess Peach’ın kilidini açabilirsiniz.
Kurbağa: Kurbağa olarak oynamak için renkli kurbağaları toplamanız gerekmez. Nintendo hesabınızı oyuna bağlamanız yeterlidir. Bunu yapmak için oyunun ana ekranında krallığınıza gidin ve sağ üst köşedeki Nintendo simgesine dokunun. Ardından Toad’u seçin ve “Redeem” düğmesine tıklayın.
 
Bundan sonra krallığınıza dönebilir ve kurbağanın kilidini açmak ve onunla oynayabilmek için ekranın sağ üst köşesindeki hediye kutusuna dokunabilirsiniz.
 
Super Mario Run oyununda gelişmiş ipuçları da verecek olursak;
Super Mario Run, gizli derinliklere sahip bir oyundur ve tüm püf noktalarını keşfetmeniz uzun sürebilir.
 
Tek Seferde İki Bloğa Vurma
 
Mario’nun atladığı zamanı kusursuz bir şekilde hesaplarsanız, iki blok arasına vurarak bir kerede iki bloğa vurarak, kısa zamanda daha fazla para ve eşya toplamayı sağlarsınız.
 
Yön Ok Blokları ile Yeni Yüksekliklere Gitme
 
Çoğunlukla, ok blokları gizli bonus hazinelerine doğru yolu gösterir. Bununla birlikte, zaman zaman karşılaşacağınız zemine yerleştirilmiş ok blokları, bloğa girer girmez ekranda dokunursanız, Mario’nun hızlı bir şekilde çift hızda atlanmasını sağlamak için bir sıçrama tahtası olarak kullanılabilir.
Mario’nun yolunun ters yönünde işaret eden ok blokları farklı çalışıyor. Bu ok bloklarından birine geldiğinizde hafifçe dokunmanız Mario’yu kısa bir süre geriye doğru hareket ettirerek duvarlara atlamanıza ve belki de diğer şeyler arasında kaçırdığınız bazı öğeleri toplamanıza izin verir.
 
KO Hava Kabarcıklarını Akıllıca Kullanın
 
Super Mario Run’da öldüğünüzde, seviyeyi geri sarmak için KO hava kabarcıklarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, hava kabarcığının içinde oyun saati hala çalışıyor, bu yüzden çok ileri gitmeyin ya da oynamak için yeterli zamanınız kalmayacak.
 
Karakterlerinizi Tanıyın
 
Super Mario Run’da oynayabileceğiniz her karakter kendi benzersiz beceri setine sahiptir. Toad ve Toadette en hızlı koşucular, Luigi en yüksek atlamalara sahipken, Peach ve Toshi havada en uzun kalanlardır. Seviyeye bağlı olarak, en uygun karakteri seçerseniz onu tamamlamak daha kolay olacaktır, dolayısıyla bunların kilidini açmak gerekiyor.
 
Tüm Altınları Toplamaya Çalışın
 
Super Mario Run yüksek tekrarlama değeri vardır. Herhangi bir seviyeyi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Bu opsiyonel olmakla birlikte, Toad Rally biletlerini bir ödül olarak alacağınızdan, 5 Challenge paranın hepsini alana kadar en azından bir seviyeyi tekrar oynamanız gerekir.
 

Yorum Yapın

    Bu Ürüne Henüz Yorum Yapılmadı.