DOOM VFR

195.00 TL - 195.00 TL

Satın Almak İçin Giriş Yap

Son dönemde gelişen teknolojiyle birlikte oyun yapımcıları da atmosferi zengin olan ve artık herkesin beğenisini kazanmış oyunlarını VR’a taşımaya başladı. Bu konuya konuda çalışma yapan büyük yapım şirketlerinden biri de Elder Scrolls ve Doom gibi oyunlarla karşımıza çıkan Bethesda.
 
90’ların başında bize korku ve aksiyon dolu anlar yaşatan FPS oyunu Doom, bundan keyif alıyor olacak ki yeni jenerasyonlara da oyununu taşımaya devam etti. Geçmişe baktığımızda İlk iki oyunu anlatmamıza gerek bile yok. Doom 1 ve Doom 2’de iblisleri öldürdüğümüz  etkileyici cehennem ortamı Doom 3’te biraz bozulmuştu. Çünkü oyunun amacı hiçbir zaman derin bir hikaye sunmak değildi ve bizi içine çeken aksiyondan da uzak kalınca, seriyi sevenleri üzen bir oyun olarak akıllarda yer etti Doom 3. 
 
Herkesin büyük beğeniyle oynadığı Doom 2016 ise hala akıllarda. Son teknoloji kullanılarak yapılan oyun bize yüksek grafikler sunuyor ve etrafa saçılan vücut parçalarını daha iyi görebiliyoruz. Bu da, oyunun akıcı ve etkileyici aksiyon atmosferine kendimizi daha çok kaptırmamızı sağlıyor. Tabi bu atmosfere kendimizi kaptırmamız için gerekli bir diğer önemli unsur da kullanılan müzikler. Başarılı tercihlerle oyun atmosferi çok iyi desteklenmiş müzik konusunda.
 
Gelişen teknolojiyle birlikte yeni bir güncelleme yapan Bethesda, oyunu VR’a taşıdı. Doom 2016 içerisindeki içerikleri alıp, 7 ana bölümden oluşan Doom VFR’i yayınladı. Zaten etkileyici olan atmosfer çok daha etkileyici ve çekici hale geldi. VR yapımlarında genellikle görsel dünyayı zengin hale getirmek için daha çok uğraş veriyorlar ve bu nedenle içerikleri sınırlı kalabiliyor. Bu oyunda da ilk göze batan eksi o oluyor. İçeriğin sınırlı kalması. Bunun dışında basit ve eğlenceli oynanışıyla, etkileyici grafikleriyle ve atmosferi çok iyi destekleyen müzikleriyle kesinlikle nefes kesen bir macera yaşıyoruz sanal gerçekliğin içerisinde. Kısacası oyunu geliştiren “id Software” iyi bir iş çıkarmış.
 
PS4 ve PS4 VR gözlüğü ile rahatça oynayabiliyoruz oyunu. Dualshock 4 ile de kontrol konusunu rahatça halledebiliyoruz. Aksiyonu ve hareketi bol bir oyun olduğu için başınızı döndürebilir. Bu nedenle mola vererek oynamayı tercih etmenizi öneririz. İhtiyacınız olmadığı durumda da oyun bize 3-4 saatlik bir oynanış süresi sunuyor. Her şey tamam gibi. Vahşete hazırsanız, biraz kafa patlatalım!

Yorum Yapın

    Bu Ürüne Henüz Yorum Yapılmadı.