Killing Floor 2

234.00 TL - 234.00 TL

Satın Almak İçin Giriş Yap

Killing Floor, oyunculara yaşattığı adrenalin dolu hayatta kalma aksiyonuyla 2009 yılında çıkış yaptı. PC platformunda çeşitli modlarla birlikte oyun, çok daha fazla oyuncu tabanına yayılmayı başardı. Killing Floor 2 ile yeni nesil konsollara ayak uydurmak için Tripwire Interactive oyunu baştan yaratmış. Left 4 Dead, Warhammer: End Times – Vermintide gibi muadillerinin yaptığı bölüm başı ufak hikayeler bile yok. 12 tane harita sunan oyuna hangi haritadan başlarsanız başlayın, oyuna başladığınız anda kendinizi elinizde bir silahla ve düşmanlarla çevrili halde buluyorsunuz. Aksiyon konusunda sizi oldukça tatmin ediyor gerçekten. Hikaye olmamasının tek kötü bir yanı varsa o da sürekli bir aksiyon içerisinde aynı hareketleri tekrarlayıp durduğunuzu hissettirmesi. Ama Killing Floor, klasmanındaki diğer oyunlarla karşılaştırınca, güçlü olduğu konular da var.
 
Bir deneydeki başarısızlık sonucu oluşan ve “Zed” adı verilen yaratıklar bizim düşmanlarımız. Oyuna başlamadan önce seçtiğimiz kısa (4 raund), orta (7 raund) ve uzun (10 raund) seçeneklerinin süresi boyunca bu yaratıklara karşı hayatta kalmaya çalışıyoruz. Tabi bu hayatta kalma mücadelesine bölüm sonlarında çıkan bosslar da dahil. Raundların belirli bir süresi yok. Önemli olan Zed’leri öldürmek ve hayatta kalmak. Raund aralarında da silah satın alma ve can doldurma gibi işlemleri yaparak bir nevi ihtiyaç molası veriyoruz.
 
Tek başınıza raund sonundaki bossları kesmeniz oldukça zor oluyor. Hatta tek zor olan raund sonu bosslar da değil. Oyunda farklı türde Zed’ler var ve bazıları gerçekten tek başınıza bile size zorluyor. Bu noktada işin keyifli yanı, zaten oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyor olmanız. Oyunun sunduğu adrenalin dolu aksiyonu arkadaşlarınızla paylaşmanın keyfi bir başka oluyor.
 
Oyunda farklı klasmanlar ve klasmanlara ait silahlar var. Aslında her klasmanda bütün silahları kullanabiliyorsunuz. Buradaki olay biraz da şu şekilde işliyor. Her klasmanın kendine ait silahlarını kullanırsanız ekstra puan kazanıyorsunuz. Yani daha çok klasman değil de kullanacağımız silahı seçiyoruz ve klasmanı ona göre tercih ediyoruz. Kazandığımız puanlarla da her 5 seviyede bir yetenek puanları harcıyoruz. Bu puanlar silahlarımıza ekstra özellikler katıyor. Bazı Zed türlerinin belirli silahlara karşı dayanıklılığı olabiliyor. Bu nedenle arkadaşlarınızla kurduğunuz kompozisyona ve stratejilere dikkat etmeniz gerekebilir. Arkadaşlarınızı da alıp Killing Floor 2’de düşmanlarla kapana kısılmış adrenalin dolu bir aksiyon yaşamanızı mutlaka tavsiye ederiz!

Yorum Yapın

    Bu Ürüne Henüz Yorum Yapılmadı.