Metal Gear Solid: The Definitive Experience

38.00 TL - 38.00 TL

Satın Almak İçin Giriş Yap

Oyun dünyasının dâhilerinden kabul edilen Hideo Kojima’nın, Konami iş birliği ile çıkardığı dünyaca ünlü Metal Gear oyunlarını bilmeyen yoktur. Oyunun oynanışı, grafikleri ve müzikleri dışında başka bir amacı da vardı. Belki de seriyi özel kılan en büyük neden bu olabilir. Devletlerin yarattığı ve yasaların geçersiz olduğu bölgeler her zaman konuşulur. Bu bölgelerde tutulan insanlar da nedenleri belirlenemez şekilde ortadan kaybolanlardır.
 
Peki oyunlar bunu nasıl ele alıyor? İlk Metal Gear, Amerika’nın silahlanma projeleriyle ilgiliydi. Metal Gear Solid: Sons Of Liberty, hükümetlerin ilerde topluma uygulayacağı baskıyı, sansürü ve buna benzer politikalarını ele alıyordu.
 
1998’de Play Station 1 ile başlayan bu serinin macerası 2015’te çıkan Metal Gear Solid V’e kadar geldi. Metal Gear Solid V iki oyundan oluşuyor: Ground Zeroes ve The Phantom Pain. Ground Zeroes aslında The Phantom Pain’in öncü hikayesi gibi. Ground Zeroes konusunda insanlar Kojima’ya biraz tepki gösterilmişti çünkü 1-2 saatlik ön hikaye için ayrı bir oyun yapıp bunu 20-30 dolar gibi bir fiyata satmışlardı. Eski oyunları biraz oynamış olanlar Ground Zeroes’tan alacakları keyfi artırıyorlar tabi. Söylemekte fayda var ki, Metal Gear oyunları bir seri olduğu için, hepsi ufak tefek bile olsa gerek hikaye ile gerek karakterler ile serinin önceki oyunlarından izler taşıyor mutlaka. The Phantom Pain’e geçtiğimizde ise gerçek bir başyapıtla karşılaşıyoruz. Öncelikle açık dünya ile karşımıza çıkması ve bu açık dünyayı başarılı şekilde doldurmaları herkesin oyunu ayrıca sevmesinde etkili oldu. İyi grafikler ve müzikler, etkileyici dövüş mekanikleri derken çağa ayak uyduran bir konseptle çıkmış olmaları hem Metal Gear serisinin tutkunları için hem de oynama fırsatı bulamamış oyun severler için mutlaka denenmesi ve oynaması gereken bir oyun halini aldı.
 
Bu noktada hazırlanmış olan Metal Gear Solid V: The Definitive Experience bize bu dünyaya giriş için bir avantaj sağlıyor. İçerisinde Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, The Phantom Pain ve yine bu iki oyun ile Metal Gear Online’a ait DLC paketleri var.
 
METAL GEAR ONLINE
Basic Appeal Pack
Battle Appeal Pack
Dance Appeal Pack
Hero Appeal Pack
Expansion Pack [Cloaked In Silence]
 
METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PHAİN
Fatigues (Naked Snake)
Jumpsuit (EVA)
Parade Pack
Sneaking Suit (Naked Snake)
Sneaking Suit (The Boss)
Tuxedo
Western Pack
 

Yorum Yapın

    Bu Ürüne Henüz Yorum Yapılmadı.