Portal Knights

107.00 TL - 107.00 TL

Satın Almak İçin Giriş Yap

Portal Knights’ı gören herkesin aklına önce Minecraft geliyor. Minecraft’ın başlattığı güzel yoldan birçok oyun güzel içerikler çıkardı. Portal Knights da bu oyunlardan birisi. Minecraft’ın içine biraz RPG karıştırmışlar gibi. Yapımcısı 505 Games, geliştiricisi ise Keen Games. Keen Games daha önce oyun severleri oldukça üzmüştü. 2014 yılında çıkardıkları Sacred 3 oldukça sorunluydu ve herkes tarafından eleştirilmişti. Özellikle Sacred gibi güzel bir seriye yakışmayan bir durum oluşmuştu. Burada kendilerini affettirmek için biraz daha çalışmışlar. Aslında Portal Knights 2017’de çıkışını yaptığında optimizasyon konusunda oldukça sıkıntılıydı. Sonrasında gelen güncellemelerle oyunu biraz daha oynanabilir bir hale getirdiler.
 
Oyun basit bir senaryoya sahip. Birbirine portallarla bağlı parçalanmış dünyalar var ve bu portalları da koruyan canavarlar var. Canavarlar nedeniyle de dünyalar birbirine bağlanamıyor. Bizim Portal Şovalyeleri de işte burada devreye giriyor. Başlangıçta 3 karakter seçimi var. Savaşçı, okçu ve büyücü. Oyunda, son dönemlerde hayatta kalma oyunlarının vazgeçilmez mekaniği olan crafting de var. Bu dünyalarda ilerledikçe işler zorlaşıyor ve bize de daha güçlü zırhlar, silahlar gerekiyor. Crafting de burada devreye giriyor. Yaptığınız görevlerden aldığınız materyallerle kendi zırhınızı ve silahlarınızı oluşturuyorsunuz.
 
Oyunun güzel yanlarından birisi arkadaşlarınızı da bu eğlenceye ortak edebilmeniz. Bütün bu dünyaları keşfederken, canavarlarla çarpışırken ve hayatta kalmaya çalışırken yanınızda size destek olan birinin olması ayrı bir keyif katıyor. Dünyalarda ilerledikçe karakteriniz sadece teçhizat olarak değil, yetenek olarak da gelişiyor. Seçtiğiniz karaktere göre seviye atladıkça yeteneklerinizi de geliştirebiliyorsunuz. Ayrıca oyundaki bir diğer güzel yan da, oyunu hem FPS hem de TPS modunda oynayabiliyor olmak. İki bakış açısını da koymaları savaşlarda bizi biraz daha rahatlatıyor ve keyif veriyor. İçerik olarak bize güzel şeyler sunan oyun, detaylı grafikler barındırmasa da sevimliliğiyle işi kurtarıyor. Sandbox oyun severler genellikle grafiklere de pek takılmıyor.
 
Biraz sandbox, biraz rol yapma, biraz aksiyon derken oyun ilerleyip gidiyor. Türkçe dil desteği bulunan Portal Knights, arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilmeniz için mutlaka denemeniz gereken bir oyun.

Yorum Yapın

    Bu Ürüne Henüz Yorum Yapılmadı.