Shadow Tactics: Blades of the Shogun

182.00 TL - 182.00 TL

Satın Almak İçin Giriş Yap

Gizlilik ve strateji türünde bir oyun olan Shadow Tactics: Blades of the Shogun, 2016 yılının son ayında piyasaya çıktı. Yapımını Daedalic Entertainment üstlenirken, geliştiricisi Mimimi Productions. Bizi Japon kültürünün esintili kollarına sürükleyen oyun aynı zamanda etkileyici ve taktiksel bir içerik sunuyor. 
 
Oyunda 5 tane karakterimiz var. Her biri ayrı özellikler taşıyorlar ve yine hepsi bizim kontrolümüzde. Hatta oyunun en zevkli yanlarından bir tanesi, karakterlerin özelliklerini aynı anda kullanabildiğimiz Shadow Tactics özelliği. Tabi duruma göre karakterlerin hepsini kullanmamız gerekmeyebiliyor. Oyunun en güzel kısımlarından bir tanesi burada. Her bir karakterle hamle belirleyebiliyoruz ve bunun için oyun bize birçok alternatif sunuyor. Oyunu kendini daha çok oynayış ve mekanikleriyle ön plana çıkarıp sevdirse de, ilgi çekici bir öykü de barındırıyor.
 
13 bölümde oluşan ilerleyiş çok uzun gibi gözükmese de bölümlerin uzunluğu tatmin edici düzeyde. Farklı zorluk seviyelerinde oyunun verdiği tepki ve taktiklerinizin doğurduğu sonuçlar oldukça dengeli şekilde ayarlanmış. Yanlış ya da yapılması zor bir şey denediğinizde siz de zor bir duruma düşebiliyorsunuz ama bu geçilemeyecek bir zorluk olmuyor. Her tamamlanan görev sonrasında oyun size bir challenge da sunuyor. Belirli bir sürede bitirmek, sınırlı sayıda insan öldürerek bitirmek gibi.
 
Oyunun göze batan tek problemi, kamera kontrolünün bazı bölümlerde problemli olması. Normalde çok büyük bir problem değil elbette ama oyuna kendinizi kaptırıp zor bir görevle uğraştığınız sırada bu tarz ufak problemler oyuncu için çileden çıkartıcı olabiliyor.
 
Shadow Tactics türüne yeni şeyler katan bir oyun değil. 20 yıldır bildiğimiz mekanikleri içeriyor. Commandos ile başlayan ve günümüzde hala oyunlara keyif katan mekanikler tabi bunlar. Türünün eski oyunlarına kıyasla benzer mekanikleri iyi bir grafik ve müzikle harmanlayan Shadow Tactics, bir de güzel bir Japon konseptiyle kendini bize sununca, oyun severler için yeterince güzel bir iş çıkmış oluyor zaten.
 
Seslendirmelerin İngilizce ve Japonca destekli olması çok güzel. Böyle bir oyunu atmosferin ana dilinde dinleyebilmenin keyfi bir başka oluyor. Seslendirmeler dışında dil seçenekleri arasında Türkçe de var. Yani eğer İngilizceniz iyi değilse bile zorlanmadan neler olup bittiğini anlayıp, rahatça oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Fiyatını hak eden bir oyun ama yine de bu fiyat biraz fazla gelirse sizin için, indirim yakaladığınız an mutlaka değerlendirin derim. 

Yorum Yapın

    Bu Ürüne Henüz Yorum Yapılmadı.