Zynga: Bünyemize Yeni Markalar Katılacak

İstanbul merkezli Peak Games ve Rollic şirketlerini satın alan mobil oyun şirketi Zynga, önümüzdeki dönemde geniş çaplı yatırımlar yaparak şirkete yeni markaların dahil edileceğini belirtti.

Geçtiğimiz yıl içerisinde İstanbul merkezli oyun şirketi Peak Games?i 1,8 milyar dolara satın alan ve başarılarıyla ABD?nin en büyük mobil oyun şirketlerinden biri haline gelen Zynga, yatırımlarını genişletmek ve farklı şirketleri de bünyesine katmak istediğini açıkladı.

Eskiden kimsenin Zynga?nın telefonlarını bile açmaya tenezzül etmediğini ancak şimdi dünyanın önde gelen markalarından biri haline geldiğini belirten şirket, 2020 senesi içerisinde bütçesini artırmak adında 850 milyon dolar değerindeki tahvili halka sunmuştu.

Zynga CEO?su Frank Gibeau, şirket yatırımlarını genişleteceğine dair yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ?Bildiğiniz üzere bu piyasada uzun süredir küçük şirketlere yardımcı olan bir kuruluş olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Daha iyi şirketler, daha iyi kültürler ve daha iyi ekipler için hızlı bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz.?