Star Wars: Huntersı Duyurdu

ABD'nin en büyük mobil oyun şirketi Zynga, tarihindeki ilk konsol oyunu için kolları sıvadı. Tercihini Nintendo Switch'ten yana kullanan şirket, 2021 yılı içinde piyasaya sürülecek "Star Wars: Hunters" isimli oyununun iOS ve Android ekosistemlerinde de oynanmasını sağlayacak.

Son yılların en güçlü mobil oyun geliştiricilerinden bir tanesi olan, bir süre önce de Türkiye merkezli Peak Games'i satın alan Zynga, Nintendo Direct etkinlikleri kapsamında sahne aldı. Yaptığı açıklamalarda Nintendo Switch konsolunun yanı sıra Android ve iOS kullanıcılarının da oynayabilecekleri yeni bir yapımdan bahseden şirket, "Star Wars: Hunters" isimli oyununu resmen duyurdu.

Star Wars: Hunters, Zynga için kritik önem arz eden ve şirketin geleceğini belirleyecek bir oyun olma özelliğine sahip. Çünkü bu oyun, Zynga tarafından piyasaya sürülecek ilk konsol oyunu olacak. Şayet bu oyun tutar ve şirket konsollara ilgi duymaya başlarsa, birkaç yıl sonra PlayStation 5 ya da Xbox Series X gibi konsollar için de Zynga imzalı oyunlar görebiliriz