Naau: The Lost Eye

Steam, 25 Şubat'ta yepyeni bir VR oyununa ev sahipliği yapacak. Bağımsız Türk geliştiriciler tarafından geliştirilmekte olan "Naau: The Lost Eye" isimli bu oyun, kurgusal bir evrende enerji taşı çalınan Nauu isimli karakterin aksiyon dolu maceralarına odaklanıyor.

Her geçen gün biraz daha büyüyen video oyun sektörü, ülkemizdeki geliştiricilerin de ilgisini çekiyor. Bu bağlamda neredeyse her gün yeni bir Türk yapımı oyun ile karşılaşıyoruz. Üstelik bu oyunların gelecek vadediyoluşları da oyun dünyasının dikkatinden kaçmıyor. Bu haberimizde ise sizlere, Gamebit Studio tarafından geliştirilmekte olan ve kısa bir süre sonra da Steam üzerinden ulaşabileceğiniz bir VR oyundan bahsedeceğiz.

Geliştirici ekibin planlamaları doğrultusunda 25 Şubat'ta erişime açılması beklenen oyun, "Naau: The Lost Eye" olarak isimlendiriliyor. Valve Index, HTC Vive ya da Oculus Rift gibi sanal gerçeklik ekipmanları ile oynanabilen oyun, oyuncular için benzersiz bir dünyada benzersiz bir deneyim vadediyor. Aksiyon dolu bir yapım olarak karşımıza çıkan Naau: The Lost Eye, grafikleriyle de oyuncuları etkileyebilecek gibi görünüyor.

Türk geliştiriciler tarafından artık son çalışmaların yürütüldüğü Naau: The Lost Eye, Naau isimli bir karakterin maceralarına odaklanıyor. Üç gizemli kişi, Nauu'ya ait olan bir enerji taşını çalmıştır ve Nauu da bu taşın peşine düşer. İşte yeraltı şehirleri, antik kentler ve görülmemiş yapılarla bezenmiş onlarca farklı mekanda geçen oyundaki amacınız, ipuçlarını toplayıp bulmacaları çözerek, çalınan enerji taşını bulmaya çalışmak. Ancak bu süreçte karşınıza çıkacak olan yaratıkları alt etmeniz ve taşın verdiği enerjiyi harici kaynaklar aracılığıyla sağlamanız gerekiyor.